İndirim katalogları

Ülke genelinde şehirlere özel veya ulusal market olarak bir çok market bulunmaktadır. Bu marketlerin kendine özgü satış stratejisi ve ürün satış politikaları bulunmaktadır. Ürünleri ne kadar çok satılırsa o kadar seri şekilde kazanç sağlarlar. Bazen ürün satmaktan, para kazanmakta daha önemli şeyler vardır. O da prestij sahibi olmaktır. Daha otoriter ve bir çok kişinin dilinde olan bir market olmak ürün satmaktan daha değerlidir. Büyük yöneticiler bir zaman sonra gelecek olan büyük kazançlar için şimdiki küçük gelirlerden vazgeçilmesi gerektiğini görürler.

İndirim kataloğu müşteri çeker

Marketler indirimde olan ürünlerini müşterilere bir çok yola duyulabilir. Ama hiç birisi kataloglar kadar etkili olmaz. İnsanlar hala ellerine tutuşturulan o indirim kataloglarına bakınıyor.

Bu satılan ürünler çok uygun fiyatlar olabilir. Bunun nedeni seri şekilde satmaktır. Seri satış şeklinde günde 5 yerine 10 urun satıyor. 100 lira yerine 80 kazanıyor belki ama zaten maliyeti 50 lira ise. O 20 liradan vazgeçebiliyor. Yani yine her türlü market kazanıyor.

Bunun için detaylı incelemeler gerekli. Tabi ki a101 kataloğunda bulunan ürünler için için aynı şeyi söylemek çok zor. Çünkü onlar genellikle raflarda bulunan ürünlerde de indirim sunuyor. Ve ek olarak getirdiği ürünler’de yeterince uygun. Ürün seçiminde biraz daha dikkatli olunması gerektiği ve marka ürünleri tercih edilmesinde tabi ki önem vardır. Uygun fiyatlı olduğu için mesela bir telefonu direk almamak gerek. Bazen kataloglarda çok uygun fiyatlarla bir çok kişinin işine yaramayacak ürünlerde gelebiliyor. Sonra şikayet ve pişmanlıklar artıyor. Kimsenin bu ş

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Tumblr0Pin on Pinterest0Share on VK
Kataloğu paylaş.

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ben büyük bir denizde, su damlasıyım. Lâ tahzen, ne kadar erken kaybedersen o kadar az kaybedersin. Hayatından çalınanlardan vazgeç, hepsi tecrübedir. Eğer gerçekten seninse hak, gün geldiğinde çalanın aklına geleceksindir.

Bir Cevap Yazın

Top